Обележавање Међународног дана детета

Светски или Међународни дан детета, обележава се 20. новембра, на годишњицу усвајања Конвенције о правима детета. Обележавање Светског дана детета требало би да има за циљ да се усмери пажња јавности на проблеме са којима се деца суочавају током свог одрастања. Овај дан треба да служи томе да се свако друштво подсети на одговорност коју има према деци, нарочито оној која се налазе у осетљивом положају, и позове да предузме мере које су потребне како би се њихова добробит.

Ученици и наставници Здравствене неге Средње школе „Жикица Дамњановић“ посетили су вртић „Петар Пан“ како би заједно са малишанима спровели креативне радионице и на тај начин подржали овај датум и још једном као и сваке године подсетили све остале на права детета. Израђени су панои на којима је приказано богатство различитости (националност, вера, језик, способности, изглед), као и пано са правима детета.

Стручно веће  наставника Здравствене неге

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.