Посета ОШ „Карађорђе“ из Велике Плане

Дана 16. октобра ученици наше школе, са својим наставницима, су били у посети ОШ „Карађорђе“ из Велике Плане. Наш домаћин била је Весна Жаке, наставник енглеског језика, а уједно и коорднатор
Еко-школе.

У сарадњи са еко-координатором наше школе Татјаном Тешић први део посете био је посвећен рециклажи. Ученицима је кроз пар игрица указано на значај рециклаже у свакодневном животу. Игре су осмишљене тако да наведу ученике да сами закључе колико је битно водити рачуна о разврставању отпада. Такође су могли научити које предмете могу рециклирати и на који начин се могу употребити након рециклаже.

У другом делу наше ученице су изводиле експерименте и на тај начин указали на забавни део хемије као науке. Огледе су изводиле ученице: Сташа Гинић I2 , Невена Стоиловић III2 и Анђела Ристић III2 у присуству својих наставника хемије.
Овога пута смо се дружили са ученицима четвртог и осмог разреда, који су показали велико интересовање и активно учествовали у свакој нашој анимацији.