Посета Хемофарму у оквиру блок наставе

Ученици трећег и четвртог разреда образовног профила Техничар за хемијску и фармацеутску технологију су у склопу блок наставе посетили фабрику за производњу лекова Хемофарм -Вршац.У производним погонима фабрике пратили су производњу чврстих форми лекова и упознали са свим технолошким фазама производње. У делу фабрике за складиштење сировина, амбалаже и готових производа,упознати су са начином чувања, складиштења и контроле сировина и производа.

За време посете Вршцу, обишли смо и најстарију апотеку „На степеницама“, отворену 1784. године која је претворена у изложбени простор. У простору овог објекта Градског музеја Вршац ученици су имали прилику да виде и природњачку збирку Градског музеја Вршац коју чине експонати из области палеонтологије, остеологијекао и орнитологије. Посетили смо и Вршачку кулу, симбол целе околине,сазидане 1439. године.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.