„Каријерно вођење и саветовање у Републици Србији и Европи“

На позив Темпус Фондације, наша школа је учествовала на онлајн конференцији Euroguidance-a „Каријерно вођење и саветовање у Републици Србији и Европи“, као један од четири представника из наше земље. Семинар је организован преко Пољске националне Ерасмус+ агенције од 4.11. до 06.11.2020. године, на њему су учествовали представници 10 земаља, и спроведен је преко ‘Зоом’ платформе. Био је намењен представницима установа које се баве каријерним вођењем и саветовањем, као и професионалним усмеравањем ученика, а неке од тема на њему су биле: Које су вештине потребне за каријере будућности? Како омогућити каријерни развој виртуелним путем? Да ли је могуће обликовати каријеру у непредвидљивим околностима? Како препознати и спречити феномен изгарања (“burnout-a”) у учењу и на послу и многе друге.

Веома смо били почаствовани када су нам од организатора стигли предлози за презентовање добрих пракси каријерног вођења у нашој школи, па је другог дана семинара наша колегиница Ева Бајчетић представила неке од радионица које се и у нашој школи спроводе као пример добре праксе. Излагање је било запажено, добили смо пуно питања, као и похвала за наш рад.

Разменом искустава са осталим учесницима, применом свих актуелних иновација и осталих нових метода покушаћемо и убудуће да наше ученике на прави начин усмеравамо за избор будуће каријере.Био је ово и добар начин да промовишемо нашу школу и њен рад и мимо граница наше земље.