Средња школа Жикица Дамњановић
UncategorizedАктуелностиЕдукацијаСлајдер

Светски дан борбе против сиде

Поводом обележавања 1.12. Светског дана борбе против сиде ученици одељења III-5 су у оквиру наставе у блоку из здравственог васпитања, уз помоћ Младена Вулићевића, Николине Марковић и Софије Агатоновић из IV-5 ,спровели вршњачку едукацију у основним школама на територији нашег града,као и у нашој школи.

Покривене су биле све основне школе јер су се наше професорке здравствене неге организовале у три тима и ученицима старијих разреда у тим школама одржали занимљиве презентације а затим одговарали на постављена им питања. Том приликом им је представљен начин настанка болести,пут преноса ,као и само лечење .Посебан акценат био је на мерама превенције и квалитету живота особа са ХИВ-ом. Упознати су и са историјатом болести, као и да се обележава од 1988. године. Тог дана се исказује подршка за људе који су ХИВ позитивни и чланове њихових породица.

Своје друштвено одговорно понашање наши ученици најбоље исказују кроз овакве акције, а самим тим и у најбољем светлу презентују школу.