Хемијска слагалица поводом 150 година Мендељејевог периодног система елемената

Генерална скупштина Уједињених нација је током свог 74. пленарног заседања 2019. годину прогласила Међународном годином периодног система хемијских елемената (The International Year o the Periodic Table, IYPT). Тако је договорено да од јануара до децембра ове, 150. године постојања Периодног система, научна заједница прослави његов значај и огроман допринос читавом друштву.

Наша школа се на примерен начин прикључила овој глобалној акцији истицањем огромног доприноса Димитрија Ивановича Мендељејева науци овим открићем 10. децембра текуће године. Духом хемије, хемијских елемената, Периодног система елемената одисали су школски ходници, зидови, клупе и сала, за шта су се посебно потрудили ученици са својим предметним наставницима. Уводним говором у фискултурној сали најављен је почетак квиза „Хемијска Слагалица“, у којем је учествовало 11 ученичких екипа, које су, у складу са манифестацијом, носиле називе хемијских елемената.

Прво место је припало екипи „Киријум“ (одељење 2/2), друго место је припало екипи „Жива“ (одељење 4/2) и треће место је заузела екипа под називом „Тешићкини елементи љубави“ (4/1).

У изутено забавној и такмичарској атмосфери, победио је „фер плеј“ међу учесницима.

За школски сајт уредио: актив хемичара