Средња школа Жикица Дамњановић
АктуелностиВажноЗапажени резултатиСлајдерТакмичењаУченици

Награда „Др Ђорђе Радић“

Кристина Арсић ученица генарације наше школе добитник је награде „Др Ђорђе Радић“ново уставовљене награде за најбоље ученике пољопривредно прехрамбених школа.

Награду је примила у друштву наставника наше средње школе Соње Перовић-Матић. Ова награда је уједно и велико признање нашој школи јер ова признања добијају најбољи ученици пољопривредних и прехрамбених школа у Србији. Награду је уручио Др.Раде Јовановић,директор института за примену науке у пољопривреди.

Током свечаности, стручни тим са Института за примену науке у пољопривреди приредио је презентацију средњих школа из којих долазе награђени ученици. Додељивању награде предходила је Свечаност у краљевачкој школи која је организована у част јубилеја, 140 година година од оснивања Пољопривредно-хемијске школе и која протиче у знаку сећања на доктора Ђорђа Радића.