Projekat „I ti možeš zaustaviti trgovinu ljudima.“

Svetski dan borbe protiv trgovine ljudima Srednja škola Žikica Damnjanović je obeležila učešćem u projektu „I ti možeš zaustaviti trgovinu ljudima“ Projekat „I TI MOŽEŠ ZAUSTAVITI TRGOVINU LJUDIMA!“ je deo akcije „PREVENCIJA I BORBA PROTIV TRGOVINE LJUDIMA U SRBIJI“. Akcija se realizuje u okviru zajedničkog programa Evropske unije i Saveta Evrope HORIZONTAL FACILITY za Zapadni Balkan i Tursku 2019-2022″, a sprovodi Udruženje građana „Svet reči“ iz Velike Plane.
Projekat predstavlja nastavak već započete saradnje sa školama iz 20 opština i stvaranje vršnjačkih timova protiv trgovine ljudima koji su, uz podršku nastavnika -mentora, radili na podizanju svesti svojih vršnjaka o ovom velikom društvenom problema. Film predstavlja sprovedene aktivnosti u našoj školi i 5 seoskih osnovnih škola iz naše opštine. Vršnjački edukatori su održali 20 radionica sa svojim vršnjacima uz pomoć svojih mentora, i organizovana je izložba likovnih radova u školi.