Средња школа Жикица Дамњановић
ВажноОбавештењаобукеСлајдер

Обука за реализацију нових програма наставе оријентисане ка исходима учења – Група 2179

У новонасталој ситуацији и у складу са препорукама, Обука за реализацију нових програма наставе оријентисане ка исходима учења одвијаће се путем интернета. Обука је обавезна за све наставнике у основним и средњим школама у Републици Србији и спада у категорију обука од јавног интереса. Циљ свих ових обука је да наставник буде носилац промене, и који ће слободно, креативно и самостално водити свој час према исходима и стандардима. Програми, уџбеници и сва друга наставна средстава су помоћ на том путу, а школа треба да пружи ученицима место у коме настаје знање, а не место на коме се само репродукује знање.

Наставни процес оријентисан према исходима у школама је започео пре неколико година и биће настављен и унапређиван у наредним годинама. Узимајући у обзир новонасталу ситуацију, и све друге обавезе које наставници имају, трудили смо се да све обуке наставници прођу у складу са сопственом организацијом времена, и да лагано прођу кроз све кораке на нашем порталу: погледају упутства, презентације, видеоклипове и на крају ураде задатак.

Школе су почетком године пријављивале наставнике који до сада нису похађали ову обуку. На дну поруке је линк са списком наставника које је Ваша школа пријавила.

Подсећамо да је обука намењена наставницима предмета: математика, српски језик и књижевност, физика, хемија, географија, биологије, психологије, страни језик, матерњи језик са елементима националне културе, музичка култура, ликовна култура, психологија, латински језик, информатика и рачунарство али и директорима и стручним сарадницима.

Молимо вас да контактирате ове наставнике и проследите им следеће упутство.

1. Сваки наставник самостално уписује своје личне податке на Апликацију за пријаву која се налази на адреси https://obuke.zuov-katalog.rs/ користећи шифру обуке SBS20-2179 која је јединствена за све наставнике у Вашој школи. Од велике је важности да наставници исправно попуне ове податке јер ће им се, на основу њих, креирати приступни параметри за платформу ЗУОВЕду и касније генерисати уверења.
  2. При попуњавању упитника, неопходно је да наставници уписују своју личну мејл адресу а не адресу коју и други могу да користе (супружници, деца, колеге). Након пријаве, на адресе наставнике НЕ СТИЖЕ потврда пријаве, већ се обавештење приказује на екрану уређаја са кога су се пријавили. Наставник се пријављује само једном!
  3. Рок за пријаву је до недеље 3.5.2020. до 10:00 часова.
  4. Обука ће бити активна од 4.5.2020. од 8:00 часова.

Обука се налази на адреси https://portal.zuov.gov.rs/

Корисничко име полазника је мејл адреса коју је пријавио приликом попуњавања упитника.

Лозинка је иста за све и гласи Obuk@2020

Сваки полазник може променити лозинку након приступа. Молимо Вас да их о томе обавестите.

1. Упутство за приступ налази се и на почетној страни ЗУОВ.
  2. Уколико неко од наставника из Ваше школе не може да приступи обуци након 4.5, вероватно је или унео погрешан мејл при пријави или је пријавио адресу коју неко други већ користи, или погрешно прекуцава лозинку.У оваквим случајевима, потребно је прикупити податке о тим наставницима и послати поруку на адресу техничке подршке tehnickapodrska.zuov@gmail.com
  3. Обука је највећим делом програмирана и прилагођена тренутним условима у којима радимо. Наставник у време када му одговара и темпом који му одговара приступа садржајима и тестовима. Трајање обуке је 3 недеље.
  4. Уверење се преузима са сајта Завода за унапређивање образовања и васпитања а обавештење о доступности уверења биће истакнуто на сајту.

Листа са именима пријављених наставника се може погледати овде: