Средња школа Жикица Дамњановић
UncategorizedАктуелностиЕразмус+Огласна таблаПројектиСлајдер

ЕРАЗМУС+ ПРОЈЕКАТ „КРОЗ ПРАКСУ ДО НОВИХ КОМПЕТЕНЦИЈА У МЕДИЦИНИ“

Школа је аплицирла у новом позиву за пројекте у Еразмусовом програму у фебруару 2023.год. и одобрена су средста за нови КА1 пројекат, који је финансиран од стране Европске уније. Пројекат је настао у сарадњи са Центром за целоживотно учење „Иподоми“ из Солуна, који је сличне активности већ обављао са неколико других средњих школа из Србије. У оквиру пројекта се подразумева одлазак десет ученика образовног профила медицинска сестра техничар на двонедељну праксу у Солун, у пратњи двоје наставника, у току априла 2024. Године. Пројекат предвиђа да сви ученици обављају праксу у Домовима за старе особе у трајању од две недеље, као и обилазак великог броја културних институција и историјских споменика у Солуну и ближој околини. Током праксе од наших ученика ће се очекивати да теоријско знање примене у пракси, али и да се у новој средини опробају у неким активностима за које у досадашњем школовању нису имали прилике. Циљ пројекта и одласка на праксу у иностранство јесте да се побољшају професионалне компетенције наших ученика, оспособљавање ученика за самостално стицање знања и вештина – што ће им бити од велике користи при запошљавању, унапређење вештине комуникације на страном језику (током извођења праксе ученици и њихови инструктори комуницираће на енглеском језику), као и унапређење квалитета наставе у нашој школи које треба да проистекне из искуства стечених од стране наших ученика током боравка у Грчкој. Одабир ученика који ће ићи на праксу обавиће се у фебруару месецу и зависиће од неколико критеријума. Желимо да у пројекту учествују наши најбољи ученици јер је ово међународни програм, тако да одабрани ученици неће представљати само себе и своју школу, већ и град и државу. Припремене активности ће трајати током месеца марта и априла, а сама мобилност је планирана за месец април. Након повратка ученика и наставника очекује нас дисеминација наученог у школи и код социјалних партнера са којима сарађујемо као и са локалном заједницом и другим школама.