Такмичења и олимпијаде

ИСТОРИЈА – општинско такмичење

Дана 23. 02. 2020. године одржано је Општинско такмичење из историје у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Друштва историчара „Стојан Новаковић“. Од 9 пријављених кандидата сви су приступили решавању тестова. Пријављена су 4 ученика Паланачке гимназије и 5 ученика Средње школе „Жикица Дамњановић“.

Редни број Име и презиме ученика Наставник – Ментор Школа Број поена
1. САРА КАБИЋ Сава Самарџић Паланачка гимназија 35
2. МАРИЈА МАРКОВИЋ Зорица Гајевић Паланачка гимназија 29
3. ВЕЉКО РАДОВАНОВИЋ Александар Јелић Паланачка гимназија 27
4. КРУНА ЈАЊИЋ Сава Самарџић Паланачка гимназија 14
5. АЛЕКСАНДАР МИЛОШЕВИЋ Дејан Јанковић Средња школа „Жикица Дамњановић“ 42
6. НИНА ЈАНКОВИЋ Дејан Јанковић Средња школа „Жикица Дамњановић“ 37
7. ЕМИЛИЈА ПАНТИЋ Дејан Јанковић Средња школа „Жикица Дамњановић“ 32
8. ВАЛЕНТИНА ТИШМА Дејан Јанковић Средња школа „Жикица Дамњановић“ 12
9. АНЂЕЛА РИСТИЋ Дејан Јанковић Средња школа „Жикица Дамњановић“ 10

Пласман на даље такмичење обезбедиле су Сара Кабић и Марија Марковић из Паланачке гимназије и Александар  Милошевић из Средње школе „Жикица Дамњановић“. Честитамо на постигнутим резултатима ученицима и њиховим менторима.

Национална географска олимпијада

Национална географска олимпијада је такмичење у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Центра за таленте БГ 2.

Наша школа је била домаћин такмичења за средњошколце на општинском нивоу.

Такмичењу су приступила само 4 такмичара  из Паланачке гимназије и постигли су следеће резултате:

Име и презиме такмичара Школа Наставник – ментор Број поена на тесту Пласман
Ирина Милојковић Паланачка гимназија Александар Ђурђевић 33 Прво место
Тамара Златковић Паланачка гимназија Александар Ђурђевић 28,5 Друго место
Михајло Ђорђевић Паланачка гимназија Александар Ђурђевић 25 Треће место
Љубица Милосављевић Паланачка гимназија Александар Ђурђевић 19 Четврто место

Пласман на даље такмичење је обезбедила само Ирина Милојковић. Желимо јој много успеха у даљем представљању своје школе и нашег града.

ХЕМИЈА

Основне школе

Општински ниво – Смедеревска Паланка

Школа домаћин:

Средња школа „Жикица Дамњановић“

Такмичење из хемије за основне школе на општинском нивоу било је укупно пријављено 26 ученика. Решавању теста из хемије приступило је 22 ученика. Од укупног броја ученика 11 ученика је из 8. разреда, а 11 ученика из 7. разреда.  4 ученика се на такмичењу нису појавила због болести или су одустали због преклапања са такмичењем из Техничког и информатичког образовања, које се одржава у Ратарима.

У конкуренцији такмичара из 7. разреда најзапаженије резултате су постигли:

1. место – Душан Станојевић, из Основне школе „Станоје Главаш“ из Глибовца, ментора професора Зорице Марковић;

2. место – Димитрије Новаковић из Основне школе „Олга Милошевић“ из Смедеревске Паланке, ментора професора Ненада Марковића;

3. место – Андрија Дрљача из Основне школе „Херој Радмиила Шишковић“ из Смедеревске Паланке, ментора професора Татјане Ћирић.

У конкуренцији 8. разреда најзапаженије резултате су постигли:

1. место – Андријана Радовановић из Основне школе „Херој Иван Мукер“ из Смедеревске Паланке, ментора професора Душице Дубоњац;

2. место деле – Вељко Пауновић из Основне школе „Вук Караџић“ из Смедеревске Паланке, ментора професора Зорице Марковић и Ђорђе Милошевић из Основне школе „Станоје Главаш“ из Глибовца, ментора професора Зорице Марковић;

3. место – Филип Мандић из Основне школе „Лазар Станојевић“  из Ратара, ментора професора Леле Белић.

Свим учесницима честитамо учешће на такмичењу, а најбоље пласираним ученицима још боље резултате на даљим такмичењима.

Паланка данас – прилог