XX републичко такмичење из прве помоћи

Ученици Средње школе „Жикица Дамњановић“ учествовали су 10. и 11. маја 2019. године на XX Републичком такмичењу из прве помоћи и реалистичког приказа повреда и стања у Краљеву, заједно са својим ментором-Маријом Мајсторовић и наставницима Јасмином Првуловић и Катарином Илић.

Ученици су: Ања Станојловић, Барбара Стоименов, Андријана Радосављевић, Катарина Радисављевић, Јована Илић и Никола Ракић из друге и треће године.

Такмичење се састојало из два дела: првог дана, 10.маја, одржан је теоријски део у Медицинској школи у Краљеву, а другог дана 11.маја, одржао се практични део у виду полигона са различитим повредама у центру града.

Циљ такмичења је био да наши ученици покажу знање, вештину, организованост и свој труд који су уложили приликом саме припреме за такмичење.